Markýzy

Markýzy jsou v poslední době neodmyslitelnou součástí všech moderních teras, a to díky jejich dokonalému zintenzivnění vašeho posezení s přáteli, či venkovní relaxace. Markýzy jsou využívány především v letních měsících, kdyVám přináší na Vaše terasy nebo balkóny příjemný stín. Pokud Vás nečekaně zastihne déšť, nemusíte se obávat, markýza siporadí i s mírným deštěm, a to díky nepromokavé látce, ze které je vyrobena.

Typy markýzy:

Na trhu je mnoho typů markýz. Můžete si vybrat výsuvné markýzy, sklopné markýzy, kazetové markýzy, svislé markýzy, samostatně stojící markýzy, markýzy na zimní zahrady a pergoly.

Výsuvné markýzy:

Jestli hledáte ideální ochranu před slunečními paprsky, pak je jednoznačně ideální si vybrat mezi kloubovými nebo teleskopickými markýzami. Tyto markýzy mají jedno společné, a to integrovanou stříšku, která ochrání vaši markýzu.

Sklopné markýzy:

Tyto markýzy se využívají při zastínění oken jak v domácnostech, tak v administrativní sféře. Díky sklopným ramenům markýza poskytuje dokonalou ochranu před slunečním zářením, lépe odolává větru a zároveň díky této markýze dokážete regulovat dostatek světla v interiéru.

Kazetové markýzy:

Tento typ markýzy poskytuje jedinečné řešení. Všechny kazetové markýzy obsahují kazetu-kastlík, ve kterých je markýza schovaná. Díky této konstrukci markýza odolává nepřízni počasí (větru, dešti, sněhu). Při výběru tohoto typu markýzy si můžete vybrat i tvar kazety, který bude vyhovovat Vašim představám.

Svislé markýzy:

Tento typ markýzy poskytuje ochranu před teplem a slunečním zářením. Svislé markýzy se nejvíce využívají pro potřebu zastínění zaskleného balkónu, nebo při zastínění větších skleněných ploch (bytové domy, kanceláře, administrativní budovy). Tyto markýzy nabízíme s kastlíkem nebo bez, s vodícími lištami nebo bez.

Samostatně stojící markýzy:

Samostatně stojící markýzy mají oproti ostatním typům markýz jednu obrovskou výhodu, a to tu, že je lze díky jejich konstrukci využít naprosto kdekoliv.Markýzy můžete využít jak na zahradě, tak v domácím či firemním prostředí.

Markýzy na zimní zahrady:

Tento typ markýz se využívá především k zastínění již zasklených prostorů, jako jsou zimní zahrady. Díky markýzám nevzniká v zimní zahradě nedýchatelné a horké ovzduší, a tudíž si můžete vychutnat čas, který zde strávíte.

Pergoly:

Pergoly jsou jednou z dalších možností, jak se schovat před slunečními paprsky, ale také před náhlou letní přeháňkou. Pergoly se vyrábějí stejně jako markýzy z látky, a tudíž si design toho výrobku můžete přizpůsobit Vašim potřebám.

Vybrané reference

Kliknutím na obrázky se Vám zobrazí detaily.