Japonské stěny

Japonské posuvné stěny jsou jednou z dalších možností, jak zabránit sluníčku a teplu, aby vnikli do Vašeho domova. Japonské rolety, jak se také nazývají, jsou velmi estetickým prvkem, a to díky možnosti dotvořit interiér pomocí látek rozličných barev a tvarů. Japonské stěny lze tudíž považovat za jakýsi doplněk Vašeho rodinného domku či bytu. Výrobek je především určen pro zastínění prosklené stěny. Může ale také zastávat úlohu dělící příčky v případě, že obývací pokoj a ložnice tvoří jednu místnost. Japonské stěny nejsou určeny jen pro použití do rodinného zázemí, svou funkci mohou splňovat i v prostorech jako je ordinace, či kancelář. Výhodou je především snadná montáž a velice jednouché a tiché ovládání.

Technické údaje:

Šířka japonské stěny závisí na požadavku zákazníka. Podmínkou je, že jeden panel nesmí přesahovat 3 m. Výška závisí, jak na požadavku zákazníka, tak na rozměrech vybrané látky.

Japonské stěny je možno montovat, jak na stěnu, tak na strop. Pro montáž jsou zásadní hliníkové držáky, do kterých se nacvaknou pojezdné profily. V případě montáže na strop se pod hliníkové držáky dávají tzv. úhelníky, které zajistí bezpečnost, a to že se držáky správně uchytí.

Ovládání:

Pohyblivé panely lze ovládat několika způsoby:

  • Nekonečnou šňůrou se závažím
  • Ocelovou tyčkou (tu zákazníci volí ve většině případů)
  • Motorem
  • Ručním posuvem (zde hrozí ušpinění látky, tím že látka přichází do kontaktu s Vašimi dlaněmi, lze na látku ovšem přidat magnetické držátko, které tento problém vyřeší, a vy díky němu můžete bez obav ušpinění pohybovat s textilními panely)

Provedení profilů:

Japonské stěny se skládají ze dvou hlavních částí, těmi jsou pojezdový profil a textilní panely.

Pojezdový profil je hliníkový a může být lakovaný buď v bílé nebo stříbrné barvě. Vyrábí se ve 4 provedeních pro 2 až 5 panelů. Uvnitř profilu se nacházejí plastoví jezdci, na kterých jsou prostřednictvím hliníkové lišty přichyceny textilní panely.

Textilní panely jsou díly látek, které si zákazník sám vybere. Nahoře a dole jsou látky uchyceny v hliníkové liště.  Při čemž nahoře je hliníková lišta pevně přichycena na plastové jezdce, díky kterým se textilní panel pohybuje.

Vybrané reference

Kliknutím na obrázky se Vám zobrazí detaily.