Křídlové brány

Křídlové brány jsou velmi oblíbeným typem. Tento typ brán můžeme rozdělit na brány jednokřídlé a dvoukřídlé, o kterých si níže můžete přečíst základní informace.

Jednokřídlé brány:

Jednokřídlá brána se otevírá směrem na pozemek a tudíž je nutno počítat s tím, že její pohyb potřebuje prostor. Tento typ brány se skládá pouze z jednoho křídla, které je zavěšeno na nosném sloupu. Jednokřídlé brány se využívají především tehdy, když nelze v objektu použít posuvné brány. Stejně jako u garážových vrat, i zde si můžete vybrat, zda chcete ovládání na pohon (dálkovým ovladačem), nebo ruční ovládání. Pří výběru ovládání na pohon, lze sladit otevírání a zavírání brány s garážovými vraty přes externí přijímač.

Dvoukřídlé brány:

Dvoukřídlá brána se stejně jako jednokřídlá brána, otevírá směrem na pozemek Potřeba prostoru pro pohyb brány je ovšem menší, než bývá u jednokřídlé brány, a to díky tomu, že šířka průjezdového otvoru je rozdělena do dvou křídel. Křídla brány jsou opět umístěny na nosných sloupech. Stejně jako u jednokřídlé brány, i zde si můžete vybrat typ ovládání a to buď ruční, a nebo ovládání na pohon, které lze sladit s garážovými vraty přes externí přijímač.

Vzhled:

Jsme schopni dodat pouze rám brány (např. pro dřevěnou výplň), nebo rám brány včetně výplně. Design a barevné provedení je nutné s každým zákazníkem řešit individuálně, jelikož vyrábíme na míru. Bránu je možné natřít pouze základní barvou, dále je možné bránu žárově zinkovat nebo nechat dále bránu lakovat na potřebnou barvu RAL, kovářské barvy nebo komaxitové barvy.  Každou bránu je nutné před objednáním zaměřit.

Výhody a nevýhody křídlových bran

  • jednodušší a levnější stavební příprava pro montáž brány
  • k téměř všem již zabudovaným bránám lze připojit motor
  • otevírání křídelje možné pouze do určitých stupňů
  • povrch za bránou musí být rovný, nesmí se zde vyskytovat svah
  • kvůli pohybu brány nelze parkovat hned za ní
  • v případě, že bude brána na pohon, nutno osadit bránu pouze 50% výplní kvůli průduchu větru, aby se nepoškodil pohon

Vybrané reference

Kliknutím na obrázky se Vám zobrazí detaily.